See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråkstolkar - Plats, landsdel Norrland
Beskrivning: Arbetsförmedlingen upphandlar ramavtal för tillhandahållande och förmedling av förbokade teckenspråkstolkar för fysiska tolkuppdrag på plats inom landsdel Norrland. Uppdrag avropas av Arbetsförmedlingen via e-post och omfattar tolkar som närvarar fysiskt vid förbokade möten tillsammans med personer som har behov av tolktjänst.
Intern identifierare: Af-2026/0065 2289
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1920206-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Intern identifierare: 1920208-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Gävleborgs län
Intern identifierare: 1920209-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Jämtlands län
Intern identifierare: 1920210-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Norrbottens län
Intern identifierare: 1920211-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde Västerbottens län
Intern identifierare: 1920212-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde Västernorrlands län
Intern identifierare: 1920213-6