583339-2024 - Resultat
Sverige – Fordon för avfall – Renhållningsfordon enfack
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renhållningsfordon enfack
Beskrivning: Uddevalla Kraft avser att upphandla en (1) st enfack, tvåaxlad sopbil med ca 13 m3 komprimatorskåp. Sopbilen ska hämta förpackningar och hushållsavfall i kärl eller container i Uddevalla kommun på landsbygd och i tätort.
Intern identifierare: UK20240531-1/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Renhållningsfordon