2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vaccinationer av KI:s studenter
Beskrivning: Enligt beslut av rektor erbjuds alla studerande vid KI:s utbildningsprogram de vaccinationer som behövs med anledning av de särskilda risker som kan föreligga inom respektive utbildning. Uppdraget omfattar information om och vaccinationer mot Hepatit B inkl. tillhörande prover, samt möjlighet för studenter att komplettera sitt grundskydd mot de sjukdomar som ingår i det nationella vaccinationsprogrammet.
Intern identifierare: 2-1081/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel, 33650000 Antiinfektiva medel för systemiskt bruk, vacciner, cytostatika/cytotoxiska medel, samt immunmodulerande medel, 33651600 Vacciner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa krav/ krav på tjänst