5834-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Anna Whitlocks och P A Fogelströms gymnasieskolor
Referensnummer: 17/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anna Whitlocks och P A Fogelströms gymnasieskolor startar sina verksamheter i nya lokaler ht 2018 och är då i behov av lokalvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 17/74
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsterna avser lokalvård vid gymnasieskolorna Ann Whitlock och P A Fogelström i Stockholms stad.