Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
310201: Ombyggnad Knektgatan 4-32
Referensnummer: 22/163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet är en totalentreprenad och omfattar bl.a. renovering/ombyggnation av 100 st befintliga lägenheter, renovering av 5 st tvättstugor, nya lägenhetsförråd i källare, renovering av lokal för nytt lokalkontor, dräneringsarbeten mm
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen