583448-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – intensivvårdsbår
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titelintensivvårdsbår
BeskrivningUpphandlingen avser två (2) st intensivvårdsbårar för kombinerat bruk i helikopter, flygplan och ambulans
Intern identifierareUPPH2025-00215
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
Intern identifierare1737191-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
BeskrivningKravspecikationen avser två (2) st intensivvårdsbårar för kombinerat bruk i helikopter, flygplan och ambulans
Intern identifierare1737192-1