See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av varm mat
Beskrivning: Transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De tillagnings- och mottagningskök som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg.
Intern identifierare: N050U25-9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde Angered
Beskrivning: Ramavtalet omfattar transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De verksamheter som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg. Detta delområde avser området - Angered (områdesspecifikation är enligt turlista)
Intern identifierare: Delområde Angered
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Lundby
Beskrivning: Ramavtalet omfattar transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De verksamheter som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg. Detta delområde avser området - Lundby (områdesspecifikation är enligt turlista)
Intern identifierare: Delområde Lundby
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde Askim - Frölunda - Högsbo
Beskrivning: Ramavtalet omfattar transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De verksamheter som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg. Detta delområde avser området - Askim-Frölunda-Högsbo (områdesspecifikation är enligt turlista)
Intern identifierare: Delområde Askim - Frölunda - Högsbo
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde Majorna-Linné
Beskrivning: Ramavtalet omfattar transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De verksamheter som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg. Detta delområde avser området - Majorna-Linné (områdesspecifikation är enligt turlista)
Intern identifierare: Delområde Majorna-Linné
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde Östra Göteborg
Beskrivning: Ramavtalet omfattar transport av varm mat och tillbehör samt returtransport av utrustning mellan tillagnings- och mottagningskök inom Göteborgs Stad. De verksamheter som omfattas avser främst förskolor, grundskolor och boenden inom vård och omsorg. Detta delområde avser området - Östra Göteborg (områdesspecifikation är enligt turlista)
Intern identifierare: Delområde Östra Göteborg