See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhets- och organisationskonsulter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar tjänster inom följande delområde: Delområde A - Verksamhets- och organisationsutveckling Delområde B - Revision och andra oberoende granskningar/utredningar Delområde C - Förebyggande arbete och utredningar inom oegentlighetsområdet Delområde D - Inköpsstrategiskt arbete Delområde E - Konsultmäklare
Intern identifierare: N050U25-309
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde A- Verksamhets- och organisationsutveckling
Beskrivning: Verksamhets- och organisationsutveckling - Förändring, effektivisering och kvalitetsutveckling
Intern identifierare: Delområde A- Verksamhets- och organisationsutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B - Revision och oberoende granskningar
Beskrivning: Ramavtalet gäller revision och oberoende granskningar enligt COSO-ramverket. Syftet är att säkra kvalitet, riskhantering och intern styrning i organisationer.
Intern identifierare: Delområde B - Revision och oberoende granskningar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde C - Förebyggande arbete och utredningar inom oegentlighetsområdet
Beskrivning: Detta ramavtalsområde gäller stöd för att förebygga samt utreda misstänkta oegentligheter som t.ex. mutbrott, bedrägerier eller trolöshet mot huvudman.
Intern identifierare: Delområde C - Förebyggande arbete och utredningar inom oegentlighetsområdet
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde D - Inköpsstrategiskt arbete
Beskrivning: Detta område handlar om att utveckla och stärka inköp- och upphandlingsverksamheten i staden.
Intern identifierare: Delområde D - Inköpsstrategiskt arbete
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde E- Konsultmäklare
Beskrivning: Detta ramavtal gäller för förmedling av konsulter när behov inte täcks av ramavtalen inom A–D.
Intern identifierare: Delområde E- Konsultmäklare