583512-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renoveringsarbeten – TI 2024-1276 Stambyte, Kv. Godset 2 och del av Kv. Sätesgården 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1276 Stambyte, Kv. Godset 2 och del av Kv. Sätesgården 1
BeskrivningOmfattar stam- och badrumsrenovering samt modernisering av hall, ny El och installation IMD i 120st lägenheter. I ytterligare 3st lägenheter skall endast kompletterande arbeten utföras för ett färdigställande av IMD. Adresserna är Hövdingevägen 1-17 samt Spjutvägen 1-12 i Södertälje. Ritningar för del av Kv. Sätesgården 1 saknas i underlagen och kommer att komma ut inom kort som ett KFU.
Intern identifierareTI 2024-1276
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45211310 Byggnation av badrum, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000