583514-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Utbildningstolkar 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildningstolkar 2025
BeskrivningUpphandling av teckenspråkstolkning till utbildning.
Intern identifierareHV 2025/258
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUtbildningstolkning avseende teckenspråkstolkning, skrivtolkning samt dövblindstolkning.
Intern identifierare1715512-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på anbudsgivare
BeskrivningKrav på anbudsgivare. Fylls i om ESPD inte används.
Intern identifierare1715513-1