583529-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Fisk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk
Referensnummer: 2020-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Färsk fisk enligt sortimentsspecifikationen för enheter inom skolverksamhet, servicehus, centralkök, förskolor m.fl. för successivt uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03311120 Rödspätta, 03311210 Torsk, 03311220 Sej, 03311240 Kolja, 03311300 Sill, 03311700 Lax
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen