583558-2022 - ResultatSverige-Märsta: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergsprängningstjänster
Referensnummer: UH-2022-41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Bergsprängningstjänster till Sigtuna kommun samt Sigtuna Vatten & Renhållning AB
Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar borrning och sprängningstjänster.
Avtalstid tre(3) år från avtalstecknande datum med möjlighet till förlängning med ett(1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45111211 Sprängning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avsser Begsprängtjänster, ca, 6000 000 kr.