583597-2024 - Resultat
Sverige – Avfallstunnor – Fyrfackskärl till Nyköpings kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFyrfackskärl till Nyköpings kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar huvudsakligen: - Leverans av fyrfackskärl med tillbehör. Montering, lagring och distribution av fyrfackskärl till hushåll samt återtag och lagring av begagnade kärl - Demontering och återvinning av begagnade kärl Behovet är att köpa in 24000–27000 kärl som finns beskrivet i underlaget. Specificerat antal kommer att förmedlas vid beställning av kärl.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99873:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39224340 Soptunnor, 90500000 Avfallstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 39221220 Kärl, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl