583623-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Bemanningstjänster - Vård & Omsorg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster - Vård & Omsorg
BeskrivningUpphandlingen avser att resultera i ramavtal för bemanning av tjänster inom Vård och Omsorg (Sjukvård, Rehab och Interimchef).
Intern identifierareIKS2025/94
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85320000 Socialvård, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelInterimchef
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar följande roll: - interimchef inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun.
Intern identifierareInterimchef
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRehab
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller: - arbetsterapeuter - fysioterapeuter inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun.
Intern identifierareRehab
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSjukvård
BeskrivningDetta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller - sjuksköterskor - skolsköterska - undersköterska inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun.
Intern identifierareSjukvård