583641-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tillhandahållande av språkkurser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkessvenska 2021
Referensnummer: Af-2021/0056 6742
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.1.4.
Kort beskrivning
Yrkessvenska
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen