58367-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM-verktyg för studentrekrytering
Referensnummer: C 2017-0544
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen - syfte och mål.
Chalmers har behov av ett webbaserat system för att arbeta effektivt och målgruppsanpassat med studentrekrytering samt för att utvärdera och följa upp genomförda aktiviteter.
För att följa upp genomförda kommunikationsaktiviteter behövs ett systemstöd som möjliggör inmatning av, kommunikation med och uppföljning av relevanta kontakter ur målgrupperna. Uppgifter som ska hanteras i systemet rör nationella och internationella presumtiva studenter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen