58380-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster avseende jordföroreningar – Injektering av kolloidalt aktivt kol i område förorenade med PFAS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInjektering av kolloidalt aktivt kol i område förorenade med PFAS
BeskrivningUpphandling av ett genomförande gällande saneringsåtgärd i PFAS förorenat område
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90732000 Tjänster avseende jordföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122825:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90732300 Behandling eller återställning av förorenad jord, 90700000 Miljötjänster