583818-2019 - PlaneringSverige-ÖREBRO: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till Hearing inför upphandling av resebyråtjänster till örebro universitet
Referensnummer: ORU 2.3.2-05848/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med hearingen är att universitetet ska få information om marknaden och leverantörer inom tjänsteområdet samt att ta tillvara branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner.
Det är även ett tillfälle för leverantörer att inkomma med synpunkter de anser är av vikt för att den kommande upphandlingen ska kunna genomföras med ett bra resultat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen