583862-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - VA Projektering
Referensnummer: 2019:345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för Tekniska konsulttjänster - VA Projektering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen