583947-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för allmän säkerhet – Ansökningsinbjudan Ramavtal Integrerade säkerhetssystem, service och installation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnsökningsinbjudan Ramavtal Integrerade säkerhetssystem, service och installation
BeskrivningAnsökningsinbjudan avser ansökan att delta i upphandl. av ramavtal med en Lev för install. av teletekniska säkerhetssystem (helhetslösn. med flera typer av säk.system, t ex Kamerabevakning, passer etc, som integreras ihop i ett och samma överordnade larmsystem. Gäller Kommunalförbundet Norrvattens samtl. anläggn. i Sthlms län. Avser nyprod., renov., komplett., uppgrad. Möjlig total giltighetstid 8 år (2+1+1+1+1+1+1), villkorat med SUA avtal Nivå 1 Takvolym ca 45 MSEK. Inga volymer garanteras.
Intern identifierare24/9
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75241000 Tjänster för allmän säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45315100 Eltekniska installationer, 51000000 Installation (utom programvara), 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000