Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värmematta till Vattentank 1060 liter
Referensnummer: 22FMV6660
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39715100 Elektriska vattenvärmare av förrådstyp eller andra vattenvärmare samt doppvärmare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar värmematta till Försvarsmaktens Vattentank 1060 liter. Vattentank 1060 liter är en hopfällbar plastlåda med en innersäck för vatten. Värmemattan ska kunna placeras i plastlådans botten och reglera temperaturen på vattnet i innersäcken vid yttertemperaturer under + 5 ºC grader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39715100 Elektriska vattenvärmare av förrådstyp eller andra vattenvärmare samt doppvärmare, 44611500 Vattentankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen