2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallskärl 2024
Beskrivning: Ramavtalet omfattar inköp av kärl inklusive hjul och lock samt kringutrustning för insamling av avfall. Avtalet omfattar: • Kärl av storlek 140, 190, 240 och 660 liter. • Kärl av storlek 370 liter med integrerat tredje hjul. • Inköp av kompletta fyrfackskärl av storlek 370 liter med integrerat tredje hjul. • Inköp av insamlingsbox med lock (tredelat) för elavfall, ljuskällor och batterier.
Intern identifierare: 24/01289
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
Ytterligare klassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000