584022-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företagsadministration
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: SR2312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79996000 Företagsadministration
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio avser att upphandla bemanningstjänster som omfattar generella administrativa tjänster inom bl.a. ekomoni, HR och kommunikation.
Majoriteten av behovet är i Stockholm men även i vissa fall till övriga orter i Sverige.
Sveriges Radio Förvaltning AB är avropsberättigade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen