2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänst SOC IRT
Beskrivning: Leverantören ska etablera och förvalta en SOC-tjänst för Gryaabs räkning. Med SOC-tjänst menas: En tjänst för att upptäcka incidenter, Managed Security Service (MSS) bestående av Extended Detection & Response (XDR) samt Security Information and Event Management (SIEM).
Intern identifierare: 24/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000