See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för kompetensutveckling i form av rådgivning och expertmedverkan inom området ekologisk produktion
Beskrivning: konsulttjänster för kompetensutveckling i form av rådgivning och expertmedverkan inom området ekologisk produktion Länsstyrelsen Uppsala län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal avseende konsulttjänster i form av kompetensutveckling i form av rådgivning och expertmedverkan inom områdena ekologisk produktion. Kompetensutvecklingen är riktad till lantbruks- och trädgårdsföretag samt hästverksamhet
Intern identifierare: 9492-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Konsulttjänster för kompetensutveckling i form av rådgivning och expertmedverkan inom området ekologisk produktion
Intern identifierare: 1866339-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1. Rådgivning inom ekologisk växtodling (vall, spannmål, oljeväxter, baljväxter, specialgrödor)
Beskrivning: Anbudsområde 1. Rådgivning inom ekologisk växtodling (vall, spannmål, oljeväxter, baljväxter, specialgrödor)
Intern identifierare: 1909066-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2. Rådgivning inom ekologisk mjölkproduktion
Beskrivning: Anbudsområde 2. Rådgivning inom ekologisk mjölkproduktion
Intern identifierare: 1909067-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3. Rådgivning inom ekologisk nötköttsproduktion
Beskrivning: Anbudsområde 3. Rådgivning inom ekologisk nötköttsproduktion
Intern identifierare: 1909068-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4. Rådgivning inom ekologisk lammproduktion
Beskrivning: Anbudsområde 4. Rådgivning inom ekologisk lammproduktion
Intern identifierare: 1909069-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5. Rådgivning inom ekologisk grisproduktion
Beskrivning: Anbudsområde 5. Rådgivning inom ekologisk grisproduktion
Intern identifierare: 1909070-5