Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medborgarråd om Klimatet
Referensnummer: SU-481-0034-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet söker en tjänst för att utveckla, planera och leverera en ’climate assembly’ med 50 deltagare från hela
Sverige kallad "Medborgarråd om Klimatet". Denna är tänkt att hållas under sammanlagt 8 dagar med möten vid skilda tillfällen, online och på samlad plats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen