Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing lågplocktruckar
Referensnummer: 2020-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
MediCarrier AB bjuder in till anbudslämning i upphandling gällande operationell leasing av lagertruckar av modell lågplocktruckar. Upphandlingen avser hyresavtal för operationell leasing av fem stycken truckar, med optioner avseende operationell leasing av maximalt fem stycken ytterligare truckar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415200 Truckar, 42419200 Delar till truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen