584121-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Frukt och grönt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFrukt och grönt
BeskrivningUpphandling av frukt och grönt till köken samt "fruktlådor" till personalen.
Intern identifierare24RS861
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnbudsinbjudan (1) (1)