Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga lokaler för förtidsröstning
Referensnummer: VN 2021/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillfälliga lokaler för förtidsröstning under de allmänna valen 2022.
Upphandlingen omfattar även en option för valnämnden att äga rätt, men ej skyldighet, att beställa eventuella tillkommande platser och/eller vallokaler samt tillfälliga lokaler för förtidsröstning under EU-valet 2024.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen