Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av utemiljö 2019
Referensnummer: 19/224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av stadens fastighetsmark samt mark tillhörande Lidingö Fastighets AB. Avtalet omfattar både sommar- och vinterskötsel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen