584292-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Strategisk kommunikationsrådgivning
Referensnummer: Ä 2020-3335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket vill träffa avtal med en leverantör som har mycket hög kunskap om strategisk kommunikation om samhällsfrågor, samt om myndigheter och deras förutsättningar att arbeta med kommunikation. Leverantören ska också kunna arbeta från ax till limpa inom följande fyra område: Internkommunikation, arbetsgivarvarumärke, resultatkommunikation och centrala budskap för myndigheten.
Värdet uppskattas till 1,5 MSK per år. Maxbeloppet är 12 MSEK för fyra år. I maxbeloppet har vi tagit höjd för att kunna möta möjliga behov utifrån bland annat corona-pandemins påverkan på Tillväxtverkets verksamhet.
Enbart de fyra leverantörer som får högst betyg på de tre referensuppdrag som ska bifogas anbudet bjuds in till anbudspresentation och fortsatt utvärdering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen