See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling senior projektledare och lösningsarkitekt
Beskrivning: Beställaren söker • en senior projektledare med bl a minst 15 års erfarenhet av att självständigt driva större förändringsprojekt eller verksamheter inom sjukvård utifrån övergripande definierade mål och nyttoeffekter. • en lösningsarkitekt med bl a minst 10 års dokumenterad erfarenhet av uppdrag inom eHälsa på regional och nationell nivå och
Intern identifierare: HSN 2025-0521
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Beställaren söker • en senior projektledare med bl a minst 15 års erfarenhet av att självständigt driva större förändringsprojekt eller verksamheter inom sjukvård utifrån övergripande definierade mål och nyttoeffekter. • en lösningsarkitekt med bl a minst 10 års dokumenterad erfarenhet av uppdrag inom eHälsa på regional och nationell nivå
Intern identifierare: 1758133-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AO1 - Projektledare
Intern identifierare: 1758403-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AO2 - Lösningsarkitekt
Intern identifierare: 1758404-2