584327-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Konsulttjänster inom Markförvaltning, stadsbyggnads- samt exploateringsprojekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom Markförvaltning, stadsbyggnads- samt exploateringsprojekt
BeskrivningKiruna kommun genomför rubricerad upphandling.
Intern identifierare2026-005
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000