58437-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av fraktionerna Kakel/porslin/isolering och Stoppade möbler från återvinningscentraler
Referensnummer: Dnr:18AV245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar mottagning och återvinning av fraktionerna Kakel/porslin/isolering samt stoppade möbler som insamlats på återvinningscentralerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utförande av tjänsten i område norr.
Del nr: 2
90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
Utförande av tjänsten i område Innerstaden/Söder.