584400-2021 - PlaneringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI, Höghastighetsutrustning för öronkirurgi
Referensnummer: UC-2021-445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Höghastighetsutrustning till öronkirurgi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik, 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen