584469-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Upprättande av relationshandlingar EL
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Upprättande av relationshandlingar EL
BeskrivningDen här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Projektering EL - Tele. Uppdraget omfattar att upprätta relationshandlingar för elinstallationer i flera olika fastigheter utifrån överlämnat relationsunderlag som upprättats och utförts av vår ramavtalsentreprenör EL.
Intern identifierareKLF 2024/1592
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Upprättande av relationshandlingar EL