2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparationer/underhåll av maskiner och utrustning utanför serviceavtal
Beskrivning: RAMBO genomför en upphandling av ramavtal avseende service och reparationer av maskiner och annan utrustning, inklusive tillhörande tjänster. Med annan utrustning och tillhörande tjänster avses pallyftare, komprimatorer, bommar, mobila truckar mm. Uppdraget ska utföras RAMBO:s samtliga verksamhet på anläggningar och ÅVC i Skaftö, Sivik, Hästesked, Malmön, Hogenäs, Tyft, Hamburgsund. Kostnaden för uppdraget ska märkas med resultatenhet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107432:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50118000 Utryckningsservice för bilar