584567-2019 - ResultatSverige-Solna: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre skötsel (städning)
Referensnummer: 19/196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser inre skötsel (städning) och omfattar kvalitetssäkrade regelmässiga städtjänster och extra städtjänster för leverans efter avrop. Entreprenaden är en kombination av funktionsentreprenad och frekvensstyrd städning. Städningen ska vara behovsanpassad utifrån krav enligt städbeskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen