58460-2020 - ResultatSverige-KIRUNA: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VS-arbeten
Referensnummer: 2019/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser är att täcka beställarnas behov av tjänster inom vs-arbeten i fastigheter inom Kirunabostäders, Kiruna Näringsfastigheters samt kommunala fastigheters bestånd.
Ramavtal tecknas för två geografiska områden:
1. Kiruna C, Jukkasjärvi, Abisko och Riksgränsen
2. Svappavaara och Vittangi
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 90400000 Avloppshantering, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen