584719-2019 - ResultatSverige-Umeå: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: RS 1191-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser städtjänster i södra Lappland, Storuman/Tärnaby och omfattar ett område med följande storlek:
• Städområde Storuman/Tärnaby, 4 070,4 m2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen