584726-2022 - ÄndringSverige-Nyköping: Tyngre motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilar, hjullastare och kranflak
Referensnummer: KK22/890
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två lastbilar, två hjullastare och ett kranflak till Division utbildning i Nyköpings kommun. Upphandlingen är indelad i fem anbudsområden enligt nedan. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Kommunen accepterar även leverans av begagnade fordon.
Anbudsområde 1
Lastbil av modell lastväxlare
Anbudsområde 2
Lastbil av modellen distributionsbil
Anbudsområde 3
Hjullastare 9 t
Anbudsområde 4
Hjullastare >9 t
Anbudsområde 5
Kranflak