584774-2019 - ÄndringSverige-Kalmar: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2019-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tryckeritjänster från en leverantör som kommer att ha totalansvar för eventuella underleverantörer inom prepress, tryckning, bokbinderi, transport av gods etc.
Exempel på produktioner är broschyrer, foldrar, tidningar, kataloger, informationsblad, flyers, dekaler och affischer, men även beachflaggor och vepor.