584783-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem 2022
Referensnummer: 2022/492 UH-2022-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser verksamhetssystem som är ett systemlösningskoncept vilket består av separata delar som tillsammans utgör en helhet. Dessa ska tillsammans tillhandahålla funktionalitet anpassad för Räddningstjänsten Storgöteborgs (RSG) förebyggande verksamhet och räddningstjänstverksamhet. De separata delarna är följande:
Verksamhetsregister, Ärendehantering, Tillståndsregister, Brandlarmsanläggningar, Brandskyddskontroll, Personaladministration, Aktivitet och hälsa, Resurser och materiel, Händelserapporter, Mobilt beslutsstöd, Karta, Webb-app Utåtriktad verksamhet, Web-app Brandskyddskontroll, Mobil-app Operativ info samt funktioner "Analys och statistik" och "Kalender".
Upphandlingen omfattar även· Införande· Integrationer· Dokumentation· Utbildning av användare· Konsulttjänster· Support, felavhjälpning och förvaltning samt vidareutveckling av systemet.