584789-2021 - ResultatSverige-Nyköping: Diverse programvara och datorsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform och onlinemöten
Referensnummer: KK21/285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att upphandla Lärplattform och onlinemöte för grund- till yrkeshöskola på Campus Nyköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72210000 Programmering av programpaket, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Campus Nyköping växer och är idag en organisation med variationsrik utbildningsmöjlighet, från grund- till Yrkeshögskola. Den kommunala vuxenutbildningen och Yrkeshögskolan ger vuxna möjligheter att utveckla sina kunskaper och sin kompetens. Utbildning finns på grundläggande (grundskolan) nivå, gymnasial nivå, svenska för invandrare, särskild utbildning för vuxna samt Yrkeshögskolan.
Nyköpings kommun avser att teckna Avtal med en leverantör.