584800-2023 - ResultatSverige-Bålsta: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Huvudsaklig CPV-kod 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar VA- och gatuarbeten vars entreprenadsumma beräknas understig 1,5 Mkr per projekt samt även beredskapsverksamhet inom Håbo kommuns verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen