584857-2020 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter från Kartåsens avfallsanläggning 2
Referensnummer: 2020-66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av transporter från Kartåsens avfallsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen