584876-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Handledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning i yrkesutvövningen
Referensnummer: 311/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen delas in i fyra områden:
Äldreomsorg
Funktionshinder
IFO (Individ och familjeomsorg)
Utbildning/Skola
Leverantören ska kunna tillhandahålla någon av följande former av handledning:
Metodhandledning
Ärendehandledning
Processhandledning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen