584901-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Köksgeråd
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd
Referensnummer: UC-2021-200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221100 Köksgeråd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av husgeråd till Region Östergötlands samtliga verksamheter.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att behov finns för planerings- och samarbete mellan parterna, vilket Beställaren anser bäst uppnås genom att avtalspart innehar en helhetssyn på samtliga delar som ryms inom uppdraget.