584963-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av pelletsdrivna värmeanläggningar
Referensnummer: KSN-2020-02636
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förebyggande och avhjälpande underhåll av Uppsala kommuns pelletsdrivna värmeanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen