Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsutbildningar
Referensnummer: UPPH2020-00291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsalas personal har behov av grundläggande brandskyddsutbildningar som bygger på Region Uppsalas säkerhetspolicy, regler och utbildningsplaner för brandskyddsutbildning. Utbildningarna är ämnade för alla anställda och avser såväl teoretiska som praktiska moment.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80330000 Säkerhetsutbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80550000 Säkerhetsövningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen